• آخرین بروزرسانی های وضعیت


  مهمان

  مهمان


 • ارسالی های جدید

  • سرعت تغییر در دنیای مدرن امروز، به طور مداوم فشار برای ارائه طرح های جدیدتر را بیشتر می کند.صاحبان صنایع و دست اندرکاران تولید، از یک سو با تقاضای رو به افزایش مشتریان برای محصولات جدیدتر و متنوع تر مواجه اند و از سوی دیگر با محدودیت منابع،امکانات و از همه مهم تر زمان و ایده های نو رو به رو هستند؛مهندسی معکوس به دلیل ایجاد میانبر،به راحتی برخی از محدودیت های ذکر شده،به خصوص مهم ترین آنها _ یعنی دستیابی به طرح ها و ایده های نو را_  از پیش رو بر می دارد.
   • مهندسی معکوس چیست؟
   مهندسی معکوس یکی از روش هایی است که شرکت ها با به کارگیری آن، فرآیند تکوین محصول خود را سرعت می بخشند،این روش در کشورهای در حال توسعه چون ایران که از نظر دانش طراحی محصول و فناوری تولید عقب تر از کشورهای پیشرفته هست،پاسخی به افزایش توان طراحی و تسریع فرآیند تکوین است.ایجاد یک روش منطقی و سیستماتیک برای تعیین میزان کمبود اطلاعات فنی برای پشتیبانی از تولید یک محصول و سپس انجام یک کار تیمی منسجم برای تکمیل این اطلاعات،مجموعه عملیاتی است که در فرآیند مهندسی معکوس به وقوع می پیوندد.
   در دانشنامه آزاد ویکی پدیا نیز چنین تعریفی از مهندسی معکوس ارائه شده است:
   «کشف اصول فناورانه یک محصول یا نظام از طریق مطالعه ساختار،کارکرد یا وظایف آن.در این عمل بیشتر محصول مانند یک وسیله مکانیکی،دستگاهی الکترونیکی یا برنامه ای نرم افزاری،مورد بررسی قرار گرفته و جزئیات عملکرد آن مورد مطالعه قرار می گیرد؛به طور معمول این بررسی با این هدف صورت می گیرد که وسیله یا برنامه ای جدید ساخته شود تا عملکردی مشابه محصول اولیه داشته باشد بدون اینکه کپی صرف آن محصول باشد.»
   از مهندسی معکوس در زمینه های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری از جمله: برای غلبه بر عیب ها یا گسترش توانایی های دستگاه های موجود،تهیه قطعات یدکی و ایجاد مراکز تعمیر و نگهداری دستگاه های پیشرفته به عنوان ابزاری برای یادگیری،ابزاری برای ساختن محصولات جدید و سازگار که از محصولات موجود در بازار ارزانتر باشند،ابزاری برای رقابت و ابزاری برای بالا بردن کارایی نرم افزارها مورد استفاده قرار می گیرد و در حیطه های سخت افزار و نرم افزار رایانه ای اهمیت ویژه ای دارد.
   • مزایای مهندسی معکوس:
   _ ایجاد توان بالقوه جهت جذب به هنگام انتقال فناوری های پیشرفته در عرصه جهانی
   _ امکان طراحی یک محصول در سطح استاندارد های جهانی با کشف راه های جدید بهبود و توسعه محصول در جهت ارضای نیازهای مشتری همانند عملکرد بهتر،افزودن ویژگی های مطلوب و رفع نواقص محصول و همچنین نیازهای بازار مثل تغییر فناوری یا بهبود آن و کاهش هزینه.
   _ ایجاد توانایی و تقویت تکنیکی_فناوری ساخت از طریق شناخت و درک کامل محصول (اخذ دانش فنی محصول) و به وجود آوردن اعتماد به نفس در مهندسان و کارشناسان صنعت در مواجهه با صنایع و فناوری های وارداتی.
   _ تربیت نیروی متخصص مورد نیاز در صنایع استراتژیک 
   _ امکان الگوبرداری رقابتی در جهت درک محصولات رقبا و توسعه بهتر محصولات خود. 
   _ امکان انجام مهندسی مجدد با استفاده از دانش فنی اخذ شده به وسیله مهندسی معکوس
   • کاربردهای مهندسی معکوس در علوم مختلف :
   اگرچه بهره گیری از مهندسی معکوس در فنون مهندسی رواج دارد،اما در علوم مختلف نظیر پزشکی،نانوفناوری و روانشناسی نیز حضور داشته و از آن استفاده های فراوانی می شود.
   تفاوت مهندسی معکوس در حوزه مهندسی با سایر حوزه ها در مراحل بعد ازمهندسی معکوس است،به این دلیل به مهندسی معکوس می پردازند که بعد از آشنایی و تسلط بر اجزای تشکیل دهنده یک محصول، با استفاده از مهندسی مستقیم به تولید دوباره آن بپردازند.اما در علومی مانند پزشکی،روانشناسی،فلسفه و غیره تنها از فرآیند تجزیه و تشخیص آن استفاده می شود؛به این معنا که یک پزشک برای ایجاد دوباره یک بیماری به معاینه اقدام نمی کند.بلکه برای شناسایی اجزا و عوامل ایجاد کننده،از مهندسی معکوس استفاده کرده و پس از رفع آن عامل، در حقیقت اندام را بازسازی و سالم سازی می نماید.
    • ثبت شرکت مهندسی معکوس :
   ثبت شرکت مهندسی معکوس به دو صورت امکان پذیر است یا به عبارت بهتر می توان در دو قالب این نوع شرکت ها را به ثبت رساند،اولی ثبت شرکت با مسئولیت محدود و دیگری ثبت شرکت سهامی خاص
   • در ذیل به بررسی شرایط و مدارک ثبت این شرکت ها می پردازیم :
   شرایط ثبت شرکت مهندسی معکوس با مسئولیت محدود:
   - سرمایه اولیه شرکت یک میلیون ریال می باشد.
   - حداقل دو نفر شریک بالای 18سال
   - اقرار مدیر عامل مبنی بر دریافت کل سرمایه
   • مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت مهندسی معکوس با مسئولیت محدود:                    
   - اقرار نامه امضا شده
   - دریافت مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
   - فتوکپی کارت ملی و شناسنامه
   - اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس+10
   • شرایط لازم جهت ثبت شرکت مهندسی معکوس سهامیئ خاص عبارتند از:
   - داشتن حداقل سه نفر عضو به همراه دو نفر بازرس کهه بازرسین نباید از اعضا باشند.
   - پرداخت حداقل 35%از سرمایه به طور نقدی
   - داشتن حداقل سرمایه 100.000تومان
   • مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مهندسی معکوس سهامی خاص :
   - فتوکپی مدارک شناسایی اعضا شامل (کارت ملی و شناسنامه)
   - اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای تمامی اعضا
   - اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع ثبت
   - امضاء اقرارنامه
   جهت مشاوره و اقدام به ثبت شرکت  با ما تماس حاصل فرمایید. 
   ما همواره آماده ارائه بهترین و کامل ترین خدمات به شما عزیزان می باشیم .   https://companyregister.ir
  • آشنایی با شرکت تعاونی و اهداف تشکیل آن یکی دیگر از شرکت های تجاری شرکت های تعاونی است که هدف آن با سایر شرکت هایی که درباره آن ها صحبت شد فرق می نماید زیرا هدف شرکت های سهامی عام و خاص و نسبی و غیره فعالیت به منظور سود و بهره دهی بیشتر است در صورتی که هدف اصلی شرکت های تعاونی کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و تامین حوائج و نیازمندی های مخصوص آن ها است و معمولاَ در مواقعی بیشتر تشکیل می شود که وضع اقتصادی آشفته و نامساعد باشد و بعلت تورم و گرانی قدرت خرید مردم کم است و لذا برای ارائه خدمات و تولید و امکانات رفاهی، اقشار کم درآمد را تحت پوشش خود قرار می دهد. ضمناَ این مطلب ناگفته نماند که در شرکت های مزبور نیز نفع و فایده مادی مورد توجه است . منتهی به عنوان هدف فرعی زیرا همان طوری که اشاره شد هدف اصلی آن ها کمک و ارائه خدمات مناسب از قبیل دادن اجناس و اشیاء به صنوف مختلفه می باشد، مانند شرکت های تعاونی کشاورزی که برای تهیه بذر مرغوب و تهیه سموم و کود برای روستاییان و کشاورزانی که بنیه مالی آن ها خوب نیست تشکیل می شود و یا تعاونی هایی که برای قشر کم درآمد با قیمت مناسبی مسکن تهیه می نماید و یا شرکت های تعاونی که به همین منظور به کسبه جزء و سایر افراد وام می دهد. تا کسب و کار آن ها روبراه گردد و یا شرکت هایی که برای اقشار بیکار که در جستجوی کار هستند کار پیدا می نماید و بسیاری دیگر از این قبیل شرکت ها. 
   ماده 190 قانون تجارت درباره شرکت های مزبور چنین می گوید :
   " شرکت تعاونی تولید و مصرف شرکتی است که بین عده ای از ارباب حرف تشکیل می شود و شرکاء مشاغل خود را برای تولید و فروش اشیاء و یا اجناس به کار می برند " . انواع تعاونی به طور کلی تعاونی ها به دو گروه تقسیم گردیده اند که هر گروه دارای رشته های مختلفی می باشند. 
   الف ) تعاونی های توزیع 
   در حقیقت، نیاز مشاغل تولیدی و یا مصرف کنندگان اعضاء خود را با توجه به مصالح عمومی، جهت کاهش هزینه ها و قیمت ها تامین می نمایند. 
   ب) تعاونی های تولید 
   که شامل رشته های ذیل می باشد :
   1- رشته کشاورزی 
   2- رشته دامداری 
   3- رشته دامپروری 
   4- پرورش و صید ماهی 
   5- شیلات 
   6- صنعت 
   7- معدن و غیره مرجع ثبت تعاونی ها مرجع ثبت تعاونی ها در تهران " اداره کل ثبت شرکت ها " و در شهرستان ها " اداره ثبت " واقع در مرکز اصلی تعاونی است. 
   هر گونه تغییری که بعداَ در اساسنامه یا در اعضای هیئت مدیره، بازرسان و مدیر عامل تعاونی یا در سرمایه آن صورت گیرد، باید به مرجع ثبت تعاونی اعلام شود. نحوه تشکیل و ثبت شرکت تعاونی ها شرکت ها و اتحادیه های تعاونی برابر قانون مزبور و آیین نامه مربوطه تصویب می شوند منتهی برای تشکیل و ثبت باید مدارک زیر را ارائه نمایند . 
   1- صورتجلسه تشکیل مجمع موسس و اولین مجمع عمومی و اسامی اعضاء هیئت مدیره منتخب و بازرسان 
   2- اساسنامه مجمع عمومی 
   3- درخواست کتبی ثبت 
   4- طرح پیشنهادی و ارائه مجوز وزارت تعاون 
   5- رسید پرداخت مقدار سرمایه ای که تادیه آن لازم است. 
   6- مدارک مربوط به دعوت در خصوص عضویت افراد واجد شرایط 
   7- اولین هیئت مدیره منتخب پس از اعلام قبولی با رعایت تشریفات مقرره مکلف به ثبت تعاونی می باشند. 
   8- اداره ثبت شرکت ها نیز پس از دریافت اسناد و مدارک مربوطه موظف است که تعاونی را ثبت نماید. 
     سوالات خود را از ما بپرسید.  ثبت علائم تجاری در مشاورین ثبت نیک 
  • جهت ورود به این مقاله در ابتدا به ارائه تعریفی از لیزینگ می پردازیم ،کلمه لیزینگ در فارسی مترداف کلمه اجاره دهی و اجاره داری است و بنا بر قانون ایران چارچوب این قرار داد معمولا اجاره به شرط تملیک تعریف می شود که طی آن حق استفاده از دارایی برای  مدت معینی به اجاره گیرنده  (مستاجر ) واگذار و در پایان مدت قرار داد نیز مالکیت کامل و دارایی به اجاره گیرنده منتقل می شود . انتقال این اموال به متقاضیان از طریق  روش های مختلف عقد اجاره و یا فروش قسطی می باشد.
   شرایط فروش در شرکت های لیزینگ نسبت به سایر روش های فروش اقساطی دارا مزایایی از قبیل : صرفه جویی در بکارگیری منابع مالی ،کاهش نرخ تورم ، قابلیت جایگزینی دارایی های جدید ، انطباق بهتر با شرایط و انتظار متقاضی می با شد .
   در کشور ایران در حال حاضر تعداد زیادی  شرکت لیزینگ ثبت شده است که اکثر آنها درزمینه صنعت خودرو فعالیت دارند. هدف از تاسیس این شرکت ها، بهینه سازی ارائه محصولات می باشد .
   انواع روش‏های لیزینگ : 1- لیزینگ سرمایه ای 2- لیزینگ عملیاتی
   لیزینگ سرمایه ای :که به آن اجاره اعتباری هم گفته می شد که با عقد اجاره به شرط تملیک مندرج درقانون عملیات بانکی بدون ربا مشابهت کا مل دارد و تنها تفاوت ان شرط اختیار در لیزینگ سرمایه ای یا اجاره اعتباری است .
    لیزینگ عملیاتی : در این نوع لیزینگ معمولا 100 درصد بهای مورد اجاره توسط موجر تامین میشود در این روش قرارداد با مستاجر صرفا به قصد بهره برداری و بر خورداری از حق انتفاع کالا منعقد می شود و در پایان مدت قرار داد ، مورد اجاره دقیقا به موجر پس داده می شود.
   ثبت شرکت های لیزینگ
   تاسیس و ثبت فعالیت شرکت های لیزینگ در چار چوب مفاد دستور العمل اجرایی تاسیس ، فعالیت و نظارت بر شرکت های لیزینگ (واسپاری) است .
   به موجب دستور العمل نامبرده ثبت شرکت لیزینگ مستلزم اخذ مجوز از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی می باشد . شرکت های لیزینگ تنها می توانند در قالب شرکت سهامی به ثبت برسند و موسسات اعتباری و یا واحد تابعه موسسه اعتباری ، صرفا مجاز به تاسیس و یا تملک سهام در یک شرکت لیزینگ می باشند (ایجاد شعبه و یا نمایندگی توسط لیزینگ بلامانع است)
   مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز از بانک مرکزی
   1- تقاضای تاسیس
   2-تکمیل پرسشنامه بانک مرکزی
   3-نسخه ای از اساسنامه و صورت های مالی سه سال گذشته اشخاص حقوقی متقاضی
   4-اساسنامه و برنامه عملیاتی پیشنهادی
   5-صورتجلسه هیات موسس
   6-نام و مشخصات و میزان تحصیلات موسسین با ذکر میزان سرمایه در شرکت لیزینگ ، به ضمیمه مدارک مثبته
   7-نام و مشخصات ، میزان تحصیلات ، سابقه فعالیت و سمت های قبلی اعضای هیات مدیره ، پیشنهادی به ضمیمه مدارک مثبته
   8-گواهی عدم سوء پیشینه کیفری موسسین
   9-تعهد نامه هر یک از موسسین مبنی بر صحت اظهارات ، مدارک و مستندات تسلیمی
   10-سایر مدارک و اطلاعات ضروری به تشخیص بانک مرکزی
    شرایط و مدارک مورد نیاز برای اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و قائم مقام مدیر عامل ( بنا بر ماده 8)
   – دارا بودن تابعیت ایران برای مدیر عامل و قائم مقام مدیر عامل
   – داشتن صلاحیت فردی بنا بر تشخیص مراجع ذی ربط  
   – نداشتن سابقه محکومیت کیفری  
   –نداشتن منع عضویت در هیات مدیره، یا مدیر عاملی موسسات اعتباری ناشی از محکومیت کیفری
   –نداشتن منع تصدی عضویت در هیات مدیره یا مدیر عاملی موسسات اعتباری ناشی از محکومیت قطعی در هیات انتظامی بانک ها  
   – نداشتن سابقه چک برگشتی رفع سوء اثر نشده در شبکه بانکی کشور
   – نداشتن بدهی غیر جاری به موسسات اعتباری
   – دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی مرتبط به تشخیص بانک مرکزی  
   – برای مدیر عامل و قائم مقام مدیر عامل و اکثریت اعضای هیات مدیره  
   – داشتن صلاحیت تخصصی مدیر عامل و قائم مقام مدیر عامل پیشنهادی
   طبق ماده 9 شرکت لیزینگ هنگام معرفی اعضای هیات مدیره ، مدیر عامل و قائم مقام مدیر عامل به بانک مرکزی مدارک مانند : پرسشنامه تکمیل شده با نک مرکزی ، صورت جلسه مجمع عمومی ، گواهی عدم سو پیشینه کیفری ، ارائه تعهد نامه مبنی بر صحت اظهارات ، مدارک و مستندات تسلیمی و عدم شمول قانون ، ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل ، سایر مدارک و اطلاعات ضروری به تشخیص بانک مرکزی
   در انتها در رابطه با سرمایه اولیه این نوع شرکت باید اشاره نماییم ، حداقل سرمایه لازم جهت تاسیس و فعالیت شرکت لیزینگ مبلغ 100 میلیارد ریال تعیین گشته است .و باید به صورت نقد و پول رایج کشور پرداخت شود .
   در انتها ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان اعلام می داریم شرکت ثبتی کال همواره آماده پاسخگویی و ارائه خدمات ثبتی به شما می باشد. مراحل ثبت شرکت ثبتیکال
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز در مورد بحثی که فرمودین خیلی سایت ها مثل ایران تبلیغ وجود دارند که به شما همه این تضمین ها رو می دهند و در واقع تضمین کرده اند که موارد زیر را با رعایت اصول استاندارد در این حوزه به کاربران خود ارائه دهند:  تبلیغات در تلگرام ، افزایش ممبر تلگرام ، خرید کانال تلگرام ، تبلیغ کانال تلگرام ،  خرید ممبر ، برترین روشهای تبلیغ در کانال ،  کسب درآمد در تلگرام ، ثبت کانال در تلگرام ،  افزایش بازدید کانال  شما یه سر به این سایت بزنید و نظر مشتریان و کسانی که با این شرکت کار کرده اند را مبنای مقایسه و سنجش خود قرار دهید.
  • توقیف سهام در شرکت سهامی در خصوص توقیف سهام شرکت به نکات ذیل توجه داشته باشید :
   1- سهام شرکت مالیت دارد ، از این رو در قبال دیون سهام دار به سایرین، قابل توقیف است. 
   2- سهام سهام داران در قبال دیون شرکت قابل توقیف نیست ، چرا که شرکت صاحب آن سهم نیست بلکه سهام داران صاحبان اند.
   3- توقیف سهام بانام ، با ممنوع نمودن ثبت نقل و انتقالات آن در دفتر ثبت سهام شرکت صورت می گیرد.
   4- برای توقیف سهام بی نام به دلیل آنکه نقل و انتقالات آن در دفتر ثبت سهام شرکت ثبت نمی شود، توقیف باید از طریق توقیف فیزیکی برگه سهم صورت گیرد.
   سوال : با توجه به آنکه در شرکت سهامی خاص بنا بر مفهوم مخالف ماده 41 ل. ا. ق. ت ، نقل و انتقال سهام بانام ممکن است منوط به موافقت مدیران یا مجامع عمومی گردد، آیا می توان سهام بانام سهام داران آن شرکت را بابت دیونشان توقیف نمود ؟
   جواب : در این خصوص اختلاف نظر است. نظر اقوی آن است که توقیف سهام در این شرکت ها مجاز است اما در صورتیکه توقیف منتهی به مزایده و فروش سهام گردد، نقل و انتقال آن باید با لحاظ مقررات اساسنامه به عمل آید. یعنی اگر در اساسنامه شرکت نقل و انتقال سهام منوط به موافقت مدیران یا مجمع عمومی شده باشد، پس از توقیف سهام برای آتکه سهام مزبور به شخصی که در مزایده به عنوان خریدار برنده شده است منتقل گردد نیاز به تصویب اکثریت مزبور می باشد. همچنین اگر شخصی در مرایده برنده نشود، و سهام به خود محکوم له ( شخصی که از سهام دار طلبکار است ) تملیک گردد، باز هم نیاز به تصویب اکثریت مقرر شده در اساسنامه می باشد. اما اگر در اساسنامه شرکت سهامی خاص چنین امری پیش بینی نشده باشد، سهام به نفع طلبکار توقیف شده و با حکم دادگاه به او منتقل می گردد.   توثیق سهام شرکاء در شرکت سهامی ممکن است این سوال مطرح شود که آیا سهام سهام داران شرکت سهامی می تواند در قالب عقد رهن به وثیقه گذارده شود ؟ با توجه به آنکه رهن ، عقدی عینی است و صحت آن منوط به تسلیم موضوع معامله است ، قبض و اقباض سهام به چه نحو به عمل خواهد آمد ؟ در این خصوص نکات ذیل قابل توجه است :
   از آن جا که سهام دارای مالیت است از همین رو می تواند در قالب عقد رهن به وثیقه گذارده شود.
   سهام دار می تواند سهام مزبور را بابت دیون خود به رهن گذارد یا آنکه آن را بابت دیون دیگران به رهن گذارد. به این حالت رهن مستعار گوییم.
   اگر سهام شرکت بی نام باشد، قبض آن با تسلیم برگه سهم به مرتهن به عمل می آید.
   اگر سهام بانام باشد، از آن جا که معیار تشخیص قبض عرفی است ، قبض آن با درج مراتب توثیق سهام  در دفتر ثبت سهام شرکت به عمل می آید.   توقیف سهام شرکاء در شرکت سهامی ثبت شرکت نیک
 • Who Was Online

  0 Users were Online in the Last 1 Hours

  There is no users online

 • برترین مشارکت کنندگان

  کسی تا کنون امتیازی در این هفته دریافت نکرده است.

به انجمن وب سایت آپدیت کده خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات و ارسال پست ثبت نام کنید

Forums

 1. بخش عمومی

  1. قوانین

    

   لطفا قبل از ثبت نام و دادن پست و ایجاد تاپیک و دادن هر اطلاعاتی به دیگران لطفا اینجا را مطالعه نمایید

   1
   post
  2. آخرین اخبار و اطلاعیه های سایت و انجمن گفتگو

   آخرین اخبار و اطلاعیه های سایت و انجمن اینجا قرار داده خواهد شد

   4
   posts
  3. نظرات و پیشنهادات

   نظرات، پيشنهادات و همچنين مشکلاتی‌ که در سایت و انجمن ها و مسائل پیرامون آنها وجود دارد را در این بخش مطرح کنید

   1
   post
 2. حل مشکلات

  1. مشکلات سخت افزاری

   انجمنی برای حل مشکلات سخت افزاری کاربران

   10
   posts
  2. مشکلات نرم افزاری

   انجمنی برای حل مشکلات نرم افزاری 

   3
   posts
  3. مشکلات مربوط به موبایل و تبلت ها

   انجمنی برای حل مشکلات مربوط به انواع موبایل و تبلت ها

   7
   posts
  4. مشکلات مربوط به لپ تاپ ها

   انجمنی برای رفع مشکلات مربوط به لپ تاپ ها

   5
   posts
  5. مشکلات مربوط به شبکه های اجتماعی

   انجمنی برای حل مشکلات مربوط به انواع شبکه های اجتماعی و انواع مسنجرها 

   3
   posts
  6. سایر دستگاهای دیجیتالی

   انجمنی برای حل مشکلات سایر دستگاه های دیجتالی

   3
   posts
  7. مشکلات مربوط به اینترنت

   حل مشکلات مربوط به اینترنت

   7
   posts
  8. مشکلات متفرقه

   انجمن حل مشکلات متفرقه شما کاربران

   8
   posts
 3. معرفی و تبادل نظر

  1. کامپیوتر و لپ تاپ ها

   بحث و تبادل نظر در مورد انواع کامپیوتر و لپ تاپ

   12
   posts
  2. نرم افزارهای کامپیوتری

   معرفی وبحث در مورد نرم افزارهای کامپیوتری در این انجمن

   3
   posts
  3. انواع موبایل و تبلت ها

   معرفی و بحث در مورد انواع موبایل و تبلت ها

   9
   posts
  4. اپلیکیشن های موبایل

   معرفی  وبحث در مورد انواع اپلیکیشن های موبایل 

   13
   posts
  5. شبکه های اجتماعی

   بحث و تبادل نظر در مورد انواع شبکه های اجتماعی و مسنجرها

   18
   posts
  6. بخش متفرقه

   بحث و تبادل نظر در مورد مسائلی که انجمنی ندارند

   31
   posts
 4. برنامه نویسی

  1. زبان VB

   انجمنی برای علاقه مندان به ویژوال بیسیک 

   2
   posts
  2. زبان #C

   انجمنی برای علاقه مندان به برنامه نویسی به زبان #C

   • No posts here yet
  3. زبان جاوا java

   انجمنی برای علاقه مندان به زبان برنامه نویسی جاوا

   2
   posts
 5. موضوعات عمومی

  1. گفتگوی آزاد

   بحث و گفتگو و تبادل اطلاعات در مورد مسائل مختلفی که برای آن انجمن تخصصی در نظر گرفته نشده است

   23
   posts
  2. مسائل عمومی وب و اینترنت

   انجمنی برای بحثو گفتگو در مورد وب و اینترنت و سایتهای پشتیبانی و کلیه مسائل مربوط به اینترنت

   27
   posts
  3. مقالات و مطالب عمومی

   محلی برای مقالات متفرقه ( مقالاتی که کپی نیست و توسط کاربران ساخته و یا جمع آوری شده است )

   10
   posts
 • چه کسانی در حال بازدید هستند؟   0 کاربر

  هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.

 • آمارهای کاربران

  81
  کل کاربران
  44
  بیشترین آنلاین
  fekre
  جدیدترین کاربر
  fekre
  تاریخ عضویت
 • Forum Statistics

  107
  Total Topics
  198
  Total Posts