هنگامی که ویندوز 10 بیش از حد فضای دیسک را بارگیری می کند، این را امتحان کنید

30 -3443
(0 رای‌ها)
نویسنده 

ویندوز 10 با فضای دیسک بیشتر کار می کند. در حالی که برای اجرای ویندوز 10 استفتده از یک SSD 16 گیگابایتی یا حتی 32 گیگابایتی مطلوب نیست، سیستم عامل برخی از ترفندهای در آستین خود دارد که اجازه می دهد بر روی دستگاه هایی با فضای ذخیره سازی کم مانند تبلت ها ...

هنگامی که ویندوز 10 بیش از حد فضای دیسک را بارگیری می کند، این را امتحان کنید

ویندوز 10 با فضای دیسک بیشتر کار می کند. در حالی که برای اجرای ویندوز 10 استفتده از یک SSD 16 گیگابایتی یا حتی 32 گیگابایتی مطلوب نیست، سیستم عامل برخی از ترفندهای در آستین خود دارد که اجازه می دهد بر روی دستگاه هایی با فضای ذخیره سازی کم مانند تبلت ها اجرا شود. هنگامی که شما گام های مناسب را بر میدارید، این دردناک نیست.

اخبار ویندوز 10

زنده ماندن و خوشبختی

مایکروسافت ویندوز 10 را طراحی کرده است تا فایلهای خود را بدون استفاده از فشرده سازی دیسک، کاهش دهد. سربار موارد بازشو کردن عملکرد تا حدودی کاهش می یابد، اما این می تواند به معنای تفاوت بین توانایی کار با دستگاه شما باشد و نیاز به خرید یک دستگاه جدید داشته باشد.

اخبار ویندوز 10

فشرده سازی فایل های ویندوز 10 بسیار ساده است: CMD را در قسمت های جستجو جستجو کنید، روی CMD راست کلیک کرده و به عنوان Administrator اجرا کنید. هنگامی که یک خط فرمان دارید، COMPACT.EXE /CompactOS:alwaysو Enter را فشار دهید. برای لغو قرارداد کل، COMPACT.EXE /CompactOS:never. شما همچنین می توانید فشرده سازی داده ها درایو اصلی خود را انتخاب کنید.

فشرده سازی دیسک
فشرده سازی IDGDisk همیشه گزینه ای است، اما اکثر SSD ها در حال حاضر از برخی از فشرده سازی ها استفاده می کنند، بنابراین در صورتی که در همه موارد ممکن است به همان اندازه بر روی هارد دیسک اثر نگذارد.
استفاده از هر یک از این موارد بستگی به نوع استفاده شما دارد. بسیاری از SSD ها در حال حاضر اطلاعات را فشرده می کنند، بنابراین شما ممکن است مقدار زیادی از کاهش را مشاهده نکنید. در این مورد...استفاده از هر یک از این موارد بستگی به نوع استفاده شما دارد

کتابخانه های خود را منتقل کنید

بسیاری از دستگاه های محاسباتی با کمبود منابع حافظه خود را با کارت های SD یا MMC گسترش می دهند. ویندوز 10 به عنوان ذخیره سازی خارجی / موقت فکر می کند. به طور جدی، این صحیح است: شما ممکن است درایو را به عنوان یک درایو سخت افزاری ثانوی در نظر بگیرید،  می توان آن را حذف کرد اما باعث مشکلات شود. صرفنظر از این، شما می توانید اسناد، موسیقی، عکس ها و کتابخانه های ویدیویی خود را به این درایو دوم هدایت کنید.

یک مقاله کامل اختصاص داده شده به این موضوع وجود دارد. اما اساسا، شما بر روی کتابخانه ای که می خواهید به آن انتقال دهید، راست کلیک کنید، روی Properties کلیک کنید، برگه مکان ها را انتخاب کنید، سپس کتابخانه را به درایو ثانویه قرار دهید. من به شدت توصیه می کنم که یک پوشه با نام مناسب مانند کتابخانه های من ایجاد کنید و نه تنها از سطح ریشه استفاده کنید.

نصب برنامه ها به درایو ثانویه

اکثر برنامه ها به شما اجازه می دهد دایرکتوری مقصد را تغییر دهید، که به شما اجازه می دهد آنها را در یک درایو ثانویه نصب کنید. این به طور کلی مستلزم آن است که شما برای انتخاب برنامه سفارشی یا مشابه در زمانی که ابتدا برنامه نصب را اجرا می کنید، انتخاب کنید. این روش در کاهش پهنای کلی نصب ویندوز بسیار موثر است.

از برنامه های قابل حمل استفاده کنید

حتی زمانی که برنامه ها را در درایو ثانویه نصب می کنید، آنها ممکن است DLL ها یا چیز دیگری را به دیسک C خود نصب کنند یا داده های موقت و تنظیمات آنها را وارد کنید. از سوی دیگر، برنامه های قابل حمل از هر کجا که شما آنها را قرار داده اید  تنظیمات و داده های موقت خود را به محل نصب خود محدود می کنند.

برنامه های قابل حمل
IDG
برنامه های قابل حمل زیادی به صورت رایگان در  portableapps.com در دسترس هستند

حسن ویسی

با سلام خدمات دوستان حسن ویسی هستم دانشجوی کارشناسی ارشد IT

نوشتن دیدگاه

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟


آپدیت کده

آپدیت کده

آپدیت کده

با هدف ارتقاء دانش کامپیوتری و آموزش مطالب تخصصی کامپیوتر،موبایل،اینترنت،سخت افزار،طراحی وب ، ترفندهای کامپیوتر و... در حال فعالیت میباشد 

ما فعالیت خود را از سال هزار و سیصد و نودو چهار شروع کرده که امیدواریم با حمایت شما کاربران همچنان به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهیم

آپدیت کده را به خاطر بسپارید

بازدید کل10623902

اطلاعات مراجعه کننده

  • آی پی: 54.158.15.97
  • مرورگر: Unknown
  • نسخه مرورگر:
  • سیستم عامل: Unknown

چه کسی آنلاین است!

4
آنلاین

سه شنبه, 29 خرداد 1397 10:16
Top