آموزش جلوگیری از جاسوسی درایور انویدیا

30 آذر 1395
(0 رای‌ها)
نویسنده 

اخیرا مشخص شده است که درایورهای انویدیا به صورت خودکار شروع به جمع آوری اطلاعات سیستم شما و ارسال آنها به سرور های انویدیا میکنند از این رو ممکن است این ارسال اطلاعات یک نوع جاسوسی محسوب شود یا اینکه اطلاعات سخت افزاری را برای بررسی و رفع باگ ها مورد استفاده قرار دهد به هرحال در این آموزش میخواهیم به شما نحوه جلوگیری از این جاسوسی و ارسال اطلاعات را آموزش دهیم

پیش تر می دانستیم برنامه GeForce Experience برخی اطلاعات در رابطه با کاربر، مشخصات سیستم و داده های بازی ها را برای انویدیا ارسال می کند اما از آنجایی که بسیاری از گیمرها این برنامه اختیاری را نصب نمی کنند، احتمالاً انویدیا قابلیت جمع آوری اطلاعات را مستقیماً در درایور گنجانده است.

در حالی که می دانیم درایور انویدیا حالا اطلاعاتی را جمع آوری و برای سرورهای این کمپانی ارسال می کند، اما به درستی مشخص نیست این اطلاعات شامل چه چیزهایی شود؛ ممکن است دقیقاً همان اطلاعاتی که پیش تر توسط برنامه GeForce Experience جمع آوری می شد باشد، ممکن است تنها به اطلاعات مربوط به کرش ها محدود شود، جز انویدیا هیچ کس دیگری نمی داند!

هرچند این ماجرا جدی به نظر نمی رسد، اما راه حل هایی برای متوقف ساختن آن وجود دارد. به همین منظور می توانید از برنامه Microsoft Autoruns استفاده کنید، پس از دانلود و اجرای این برنامه، عبارت nvidia را در نوار جستجو تایپ کنید، سپس گزینه های مربوط به قابلیت جمع آوری اطلاعات را با برداشتن علامت ها، غیر فعال کنید.

جلوگیری از جاسوسی انویدیا

همچنین در صورتی که از کنترلر بیسیم انویدیا و قابلیت ShadowPlay استفاده نمی کنید، پیشنهاد می شود کلیه گزینه های مشخص شده را فعال کنید. پس از برداشتن علامت های مقابل گزینه های مذکور، جهت اعمال تغییرات سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید.

در صورتی که در اجرای برنامه Microsoft Autoruns با پیغام خطا مواجه شدید، فایل اجرای این برنامه را تحت مجوزهای سرپرست سیستم (Run as Administrator) اجرا کنید.

 

 

 

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده هستم یکی از مدیران وب سایت آپدیت کده امیدوارم از مطالب سایت بهره کافی رو ببرید

آدرس انجمن: http://updatekade.com/forum

صفحه اینستاگرام من: amin_naja

کانال تلگرام: https://t.me/joinchat/AAAAAD31rBqeabdr6KjfAw

آخرین‌ها از امین پناهی زاده

نوشتن دیدگاه

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟